Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Grajewo: Podaruj życie

Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi obchodzony 28 maja był doskonałą okazją do rozmów na temat krwiodawstwa i transfuzji krwi. Aby na samych rozmowach nie spocząć, uczestnicy grajewskiego Hufca postanowili podzielić się własną krwią i wzięli udział w honorowym krwiodawstwie zorganizowanym przy okazji Festynu Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie.

Inicjatywa pod hasłem „Podaruj życie” została poprzedzona akcją promocyjno–informacyjną. Dzięki temu młodzież dowiedziała się, że oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia. Celem zajęć wychowawczych było również podniesienie świadomości młodych ludzi na temat znaczenia krwiodawstwa, tym bardziej, że krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym. Niezbędna jest w wielu stanach zagrożenia życia, jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom, w tym również nowotworowym.

Krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi, dlatego Hufiec Pracy w Grajewie cyklicznie włącza się w tego typu akcje.

 

Autor tekstu: Magdalena Sawicka – komendant Hufca Pracy w Grajewie


Autor zdjęć: Anita Suchodolska – wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron