Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Grajewo: „Razem Ratujemy Życie”.

Zespół Szkół nr 2 w Grajewie wspólnie z RCKiK w Białymstoku po raz pierwszy zorganizował stacjonarną akcję krwiodawstwa pod hasłem „Razem Ratujemy Życie”.

Uczestnicy Hufca Pracy w Grajewie zdecydowali się do niej przyłączyć korzystając z okazji, że niedawno ukończyli 18 lat - czyli spełnili jeden z niezbędnych warunków. W związku z tym pierwszy raz w swoim życiu z dumą oddali krew.

W ramach zajęć wychowawczych prowadzonych przez Hufiec Pracy młodzieży przekazywane są informacje na temat krwiodawstwa – jakie są przeciwwskazania, jak wygląda proces rejestracji i jak przebiega donacja. Oddając krew pierwszy raz młodym ludziom często towarzyszy strach i niepewność.

Na ogromną pochwałę zasługuje postawa młodzieży, która pomimo swoich obaw zdecydowała się oddać krew, mając na uwadze chęć niesienia pomocy innym. Krew jest niezbędna w wielu stanach zagrożenia życia - po wypadkach, urazach, a także w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom w tym nowotworowym. Oddanie krwi zajmuje tylko kilka minut, a wciąż wiele osób nie zdecydowało się na ten gest, czy to z niewiedzy, czy też ze strachu.

 

Autor tekst i zdjęć: Magdalena Laska – mł. wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron