Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Grajewo: VIII Kwesta na Alejki Cmentarza

Uczestnicy Hufca Pracy w Grajewie z kadrą włączyli się w kwestę na rzecz utwardzenia alejek na cmentarzu parafialnym i komunalnym w Grajewie.

Stowarzyszenie Lepsze Grajewo już ósmy raz zorganizowało to ważne przedsięwzięcie, dzięki czemu dotychczas udało się utwardzić 1127 metrów alejek na lokalnym cmentarzu.

W tym roku hufcowa Rada Młodzieży wyszła z pomysłem włączenia się w coroczną akcję i jako wolontariusze uczestnicy wzięli udział w kwestowaniu. Inicjatywa nie była łatwa, gdyż wymagała od młodych ludzi wrażliwości,cierpliwości i empatii oraz należytego szacunku dla miejsca, w którym odbywała się zbiórka. Niewątpliwie refleksja, chwila zadumy i poczucie tworzenia czegoś ważnego towarzyszyły wszystkim kwestującym.

 Realizacja inicjatywy wpisuje się w proces wychowania młodych ludzi poprzez kształtowanie systemu wartości i poczucia sensu istnienia. Dbałość o nekropolię, miejsce wiecznego spoczynku ludzi, którzy przez lata tworzyli historię, kulturę i tradycje jest świadectwem naszej pamięci o bliskich.

 

Autor tekstu: Magdalena Sawicka – Komendant HP w Grajewie

Autor zdjęć: Uczestnik Hufca Pracy w Grajewie

Zdjęcie nr 1-4: Uczestnicy podczas kwestowania na cmentarzu w Grajewie, dn. 31.10.21 r..

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron