Wydawca treści
Grajewo: Zakręcona pomoc
Już po raz trzeci uczestnicy grajewskiego Hufca Pracy zorganizowali zbiórkę nakrętek, która tym razem odbyła się na rzecz Igora Zamojskiego.
Ośmiolatek choruje na zespół Dandy’ego Walkera oraz inne schorzenia. Choroba jest wrodzona i nieuleczalna, rodzice chłopca zbierają środki na kosztowną rehabilitację i sprzęt ortopedyczny.
Chcąc pomóc Igorowi młodzież z dużym zaangażowaniem zbierała plastikowe nakrętki oraz motywowała innych do włączenia się w akcję podkreślając, że w liczbie zebranych nakrętek leży siła i realna pomoc potrzebującym. Zebrane nakrętki wrzucono do symbolicznego serca dedykowanego leczeniu Igora.
Akcja miała idee charytatywną, a także ekologiczną. Zbierając nakrętki uczestnicy segregowali odpady, co wpłynęło na mniejszą ilość śmieci na wysypiskach. Pomoc charytatywna uczy młodzież wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości oraz rozwija empatię i tolerancję. ,,Zakręcona pomoc’’ to świadectwo wielkich serc naszej młodzieży.
Autor tekstu i zdjęć: Anita Suchodolska – wychowawca Hufca Pracy w Grajewie
Widok zawartości stron
Zobacz również:
Zobacz również:
-
Wyjątkowe walentynki w Elblągu
18.02.2025
-
Podkarpackie: Zamierzenia na ferie 2025
17.02.2025
-
Akcja Zima w województwie pomorskim
13.02.2025
-
Ferie z OHP w Legnicy
13.02.2025
-
Kreatywne ferie w Elblągu
11.02.2025