Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Granada: uczestnicy OHP z Podlasia na półmetku staży zawodowych

Projekt ,,Postaw na swój rozwój zawodowy” realizowany w ramach programu "Erasmus+, to szansa dla 27 uczestników OHP z Podlasia.

Dzięki niemu młodzież będzie mogła doskonalić swoje umiejętności, poznać europejski rynek pracy, rozwijać pasje i zdobywać cenne doświadczenie zawodowe na zagranicznych praktykach w Hiszpanii oraz w Niemczech.

Wszyscy uczestnicy projektu mówią jednogłośnie, że nowe doświadczenie zawodowe i kulturowe będzie pozytywnie procentować na ich przyszłość zawodową oraz zostanie pięknym wspomnieniem na całe życie. 

Udział w projekcie jest nieodpłatny i realizowany jest w ramach programu Erasmus + ze środków Unii Europejskiej.  

Obecnie w hiszpańskiej Granadzie 19 uczestników projektu, podopiecznych OHP z Hufca Pracy w Łomży i Hufca Pracy w Zambrowie (grupa z Ciechanowca) odbywa u lokalnych pracodawców staże w różnych kierunkach zawodowych, w tym m.in. w gastronomicznym, mechanicznym, stolarskim czy fryzjerskim. Młodzież podczas pobytu w Andaluzji ma także bogaty czas kulturowy. Dzięki temu każdego dnia wspólnie ze swoimi opiekuna i może poznawać piękną okolicę Granady, zabytki, język oraz bogatą kulturę.                                

Większość uczestników projektu jest pierwszy raz za granicą, co tym bardziej sprawia, że bardzo atrakcyjnym  staje się pobyt na stażach.

Organizacją przyjmującą stażystów w Granadzie jest EUROPUENTE SPANISH PROJECT PARTNER S.L. https://europuente.com/pl/

W kwietniu na staże zawodowe do Niemiec wybierają się wraz z opiekunami podopieczni Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie o profilu gastronomicznym, którzy z niecierpliwością czekają na wyjazd.

                  

Autor tekstu: Elżbieta Dziemianiuk - wojewódzki koordynator projektu

Autor zdjęć: Grażyna Dembek - Komendant HP w Zambrowie, Dorota Pikos - ZEZ PWK OHP, Anna Dziemiańczuk – Komendant HP Łomża

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron