Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Hej kolęda, kolęda…

Święta Bożego Narodzenia, to chyba najbardziej wyczekiwany przez wszystkich czas w roku. Niesie ze sobą obietnicę czegoś magicznego, dobrego, dającego nadzieję.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. To czas bardzo rodzinny. Każdy z nas pamięta te chwile, gdy wraz z rodzicami lub dziadkami czekał  na Pierwszą Gwiazdkę, by zasiąść do Wigilijnego Stołu.

W Hufcu Pracy 1-13 w Przemkowie taka chwila właśnie nadeszła.

W dniu 9 grudnia 2022 r. w Restauracji Miejskiej odbyło się spotkanie wigilijne z młodzieżą z grupy wychowawczej z Chocianowa. Swoją obecnością zaszczycili nas również wyśmienici goście- przedstawiciele firmy Volkswagen i Sitech oraz Dyrekcja Zespołu Szkół w Chocianowie 

Jak tradycja każe, rozpoczęliśmy nasze spotkanie od podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie najlepszych życzeń świątecznych. Następnie przystąpiliśmy do konsumpcji tradycyjnych potraw wigilijnych. Przepyszne pierogi, tradycyjny czerwony barszczyk, przyprawiły nas o dodatkowe kilogramy (ale, aż żal było nie skosztować). Wspominaliśmy i dzieliliśmy się opowieściami oraz tradycjami panującymi w naszych domach.

Spotkanie wigilijne miało również na celu wprowadzenie nastroju oczekiwania na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, zachęcanie młodzieży do kontynuowania tradycji świątecznych, kultywowanie polskich tradycji związanych z Bożym Narodzeniem oraz integracja młodzieży z kadrą.

Życzymy wszystkim zdrowych, wesołych, pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!!!

 

Autor tekstu i zdjęć: st. wychowawca Marta Dołęga-Sendyk

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron