Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Hiszpańska przygoda!

Młodzież z Hufca Pracy w Giżycku i Grupy Wychowawczej w Olecku rozpoczęli trzytygodniowe staże zawodowe w hiszpańskiej Maladze, będące kluczowym etapem projektu „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery”.

Już pierwszego dnia po przylocie odbyły się spotkania w miejscach pracy, do których stażyści przydzieleni zostali na podstawie indywidualnych rozmów z przedstawicielem organizacji partnerskiej euroMind oraz dokumentów Europass-CV przygotowanych wspólnie z doradcami zawodowymi OHP.

Uczestnicy projektu pracować będą w miejscowych restauracjach, salonach fryzjerskich, zakładach mechanicznych oraz w sklepie odzieżowym. Komunikację z pracodawcami i personelem ułatwi im ukończony w kraju kurs języka hiszpańskiego.

Podczas pobytu w Maladze młodzież będzie miała okazję do dalszego doskonalenia swoich umiejętności językowych podczas zajęć konwersacyjnych z native speakerem. Spotkania będą nastawione przede wszystkim na komunikację i przełamywanie bariery językowej.

W Hiszpanii, oprócz nauki, młodzież zdobędzie cenne doświadczenia powstałe w wyniku codziennego obcowania z odmienną kulturą. W jej zrozumieniu i poznaniu z pewnością pomogą planowane aktywności kulturowe, tj. wieczór tapas, rejs katamaranem i wycieczka do Kadyksu.

Zagraniczny staż zawodowy pod okiem hiszpańskich pracodawców będzie dla uczestników projektu fantastyczną przygodą, cenną lekcją zawodu oraz próbą pracy poza granicami kraju. Udział w stażu oraz nabyte kompetencje potwierdzone zostaną uznawanym na terenie całej Unii Europejskiej certyfikatem EuropassMobility, w zaczym stopniu ułatwiającym znalezienie zatrudnienia na europejskim rynku pracy.

Projekt „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery” realizowany jest w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Autor artykułu: Ewa Krankowska

Autor zdjęć: Magda Łepicka

 

Zdjęcie nr 1, 2: Uczestnicy projektu „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery”

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron