Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Hufiec Pracy w Krotoszynie na wycieczce do Poznania

Młodzież z województwa wielkopolskiego jest w trakcie drugiego tygodnia ferii zimowych. W ramach Akcji Zima kadra Hufcu Pracy 15-2 w Krotoszynie zaproponowała swoim uczestnikom bardzo ciekawą perspektywę spędzenia czasu wolnego podczas zorganizowanej w dniu 21 lutego 2024. wycieczki do Poznania.

 

Celem tej inicjatywy było zainteresowanie uczestników sprawami naukowymi, zaprezentowanie atrakcji przyrodniczych, a także integracja uczestników z różnych szkół ze współpracujących z jednostką.

W wyjeździe wzięło udział 30 uczestników ze szkół Branżowych I Stopnia z Odolanowa, Krotoszyna, Zdun i Kobylina. Na początku wycieczki grupa udała się na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, aby zwiedzić interaktywną wystawę w ramach ścieżki edukacyjnej „Gdzie wzrok nie sięga”. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Każdej towarzyszył specjalnie przygotowany edukator, który przybliżał kwestie dotyczące nauki, pokazując rezultaty eksperymentalnych oddziaływań poprzez używanie rozmaitych rekwizytów i przyrządów. Pomogło to zapoznać się z praktyczną stroną, działających na co dzień, praw fizyki. Zabawowa konwencja pomogła młodzieży obudzić w sobie zainteresowanie do często trudnych, teoretycznie zagadnień, takich jak: promieniowanie podczerwone, promieniowanie ultrafioletowe, rozmaite perspektywy widzenia i rozumienia otaczającej nas rzeczywistości, obraz trójwymiarowy, czy tworzenie się hologramów. Edukator starał się przedstawiać te zagadnienia w jak najbardziej przystępny sposób, pokazując realistyczny wpływ tych często niewidocznych sił ze świata fizyki na każdego uczestnika i jego otoczenie.

Drugim punktem programu było zwiedzanie poznańskiej Palmiarni, która już od ponad stu lat znajduje się w Parku Wilsona. Jest ona najstarszym i największym tego typu ogrodem w Polsce i jednym z najstarszych w Europie. Zaprasza odwiedzających na niezapomnianą podróż po odległych kontynentach wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. Prócz całej gamy bujnej roślinności oferuje również do zwiedzanie akwarium, gdzie można było obejrzeć egzotyczne ryby.

Wycieczka, będąc jedną z ofert krotoszyńskiej jednostki w ramach zimowych ferii, okazała się bardzo dobrym pomysłem. Młodzież mogła doświadczyć niezwykle interesującej podróży przez świat nauki i przyrody, dowiadując się przy okazji o bardzo wielu ważnych zagadnieniach. Dzięki temu uczestnicy mogli rozszerzyć swoje horyzonty myślenia o otaczającym ich świecie. Poza tym twarze młodzieży wyrażały niewątpliwie zadowolenie z możliwości wzajemnej integracji w ramach takiego właśnie wyjazdu.

 

Autor tekstu: Daniel Kulawski

Autor zdjęcia: Sylwia Witkowska

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron