Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Hufiec Pracy w Łomży: Poznać, to zobaczyć

Młodzież Hufca Pracy w Łomży ucząca się w klasie I w Branżowej Szkole I Stopnia w Jedwabnem z wychowawcą hufca Augustem Mrozowiczem i wychowawcą klasy Krystyną Wyłuda uczestniczyła w wycieczce integracyjnej do Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Jest to pierwszy etap bliższego  poznawania się i integrowania w ramach programu integracyjno – adaptacyjnego pn. „Wspólnota klasowa”.

Integracja poza szkołą jest czasem poznawania się nawzajem, dostrzegamy nasze zachowania, to co lubimy i czego nie tolerujemy. Poznajemy miejsca, które warto zobaczyć, a takim miejscem jest Muzeum Przyrody umiejscowione w Dworku Lutosławskich w Drozdowie. Zwiedzanie z przewodnikiem zaczęto od historii rodziny Lutosławskich. Można było usłyszeć, że ich częstym gościem był Roman Dmowski. Postać mocno wpisana w inicjatywy niepodległościowe Polski.

Przewodnik muzeum poinformował, że w pierwszym półroczu 2023 r. eksponaty muzealne - przyrodnicze zostaną przeniesione do nowego budynku, natomiast Dwór Lutosławskich zostanie przekształcony w Muzeum rodziny Lutosławskich i Romana Dmowskiego. W muzeum wycieczkowicze zobaczyli m.in. ekspozycje ze  zwierzętami dzikimi, ptakami i roślinami zielnymi Doliny Narwi, które na co dzień możemy spotykać również w lokalnym środowisku zamieszkania. W jednym z wielu pomieszczeń można było też zobaczyć w akwariach żywe rybki z regionów Azji, Ameryki Południowej. Jednym z wielu ciekawych eksponatów był szkielet goleni prawej mamuta znaleziony w pokładach kredy jeziornej w Barzykowie k. Stawisk w 1995r.

Wszyscy uczestnicy wycieczki, bez wyjątku byli pod wielkim wrażeniem bogatej ekspozycji muzeum i interesującego wykładu przewodnika. Młodzież wróciła pełna energii, uśmiechnięta i zadowolona z faktu – że byli razem.

 

Autor tekstu i zdjęć:  st. wychowawca August Mrozowicz

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron