Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Hufiec Pracy w Łomży: Przyszli adepci prac wykończeniowych w budownictwie

Hufiec Pracy w Łomży współpracuje z wieloma zakładami pracy szkolącymi młodzież szkół branżowych. Jednym z nich jest Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Marek Matuszek.

Właściciel firmy kształci młodzież w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Aby adepci prac wykończeniowych mieli wiedzę teoretyczno – praktyczną przeprowadza on dla nich i swoich etatowych pracowników szkolenia zawodowe.

W sobotę 18 września 2022 r. odbyło się ciekawe szkolenie dot. podstawowych narzędzi i materiałów stosowanych w pracach wykończeniowych w budownictwie.

Na szkolenie uczestnicy Hufca Pracy – młodociani pracownicy przygotowali referaty zastosowania materiałów budowlanych, w tym: klei i ich oznaczania; kitów, wypełniaczy i mas uszczelniających oraz przygotowania ścian i sufitów pod gładzie szpachlowe czy szlifowania.

Prowadzący w trakcie szkolenia pokazywał profile do mocowania płyt kartonowo – gipsowych typu C, U, łączniki wzdłużne, krzyżowe, wieszaki – grzybki. Sprawdził, czy młodzież zna narzędzia stosowane w trakcie nauki, m.in. waserwagę, pióro do szpachlowania, nóź do gładzi, itp. Pracownik firmy omówił też zastosowanie taśm tynkarskich, malarskich, z włókna szklanego w pracach wykończeniowych oraz zwrócił uwagę na zamykanie w walizkach narzędzi elektrycznych w taki sposób, aby nie były przycinane kable.

W trakcie szkolenia uczestnicy integrowali się i korzystali z poczęstunku.

 

Autor tekstu i zdjęć: st. wychowawca HP August Mrozowicz

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron