Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Hufiec Pracy w Polkowicach pamięta o Święcie Wojska Polskiego

W dniu 15.08.2023 r. młodzież HP Polkowice zapaliła znicz pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Polkowicach z okazji przypadającego dnia Święta Wojska Polskiego.

Jest to ważny dzień dla Polski, ponieważ pozwala oddać hołd tym, którzy poświęcali własne życie dla wolności.

W trakcie spaceru podjęte zostały również rozmowy dotyczące bohaterów narodowych min. Żołnierzy Armii Krajowej podczas II Wojny Światowej, ruchów partyzanckich, stawiających opór sowietyzacji Polski. Młodzież powinna pamiętać o tak ważnych bohaterach i wydarzeniach z życia naszego kraju.

Podtrzymywanie tradycji i pamięci narodowej to istotny element w kształtowaniu odpowiednich postaw i wzorców. Uczestnicy trzymając w ręku znicz i flagę zakończyli wizytę minutą ciszy. Dla upamiętnienia tego dnia młodzież podczas spotkania miała możliwość wysłuchania pogadanki na temat wielu wydarzeń historycznych, podczas których żołnierze bohatersko bronili ojczyzny. Dzięki takim inicjatywom pamięć o żołnierzach będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Uczestnicy poznali historię wielu bohaterów. W przyszłości będą szanować, pamiętać o ludziach, którzy oddali życie za wolną Polskę.

 

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Mazur - wychowawca 1-23 HP Polkowice

 

Młodzież HP Polkowice podczas upamiętnienia dnia Święta Wojska Polskiego.

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron