Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

I Wojewódzkie Warsztaty Żeglarskie

Jak rozpocząć przygodę z żeglarstwem? Ile czasu potrzeba, aby nauczyć się żeglować?

Uczestnicy OHP z Olsztyna, Mrągowa, Olecka Pisza i Giżycka podczas I Wojewódzkich Warsztatów Żeglarskich OHP na Warmii i Mazurach nad Jeziorem Ryńskim uczyli się jak przygotować się do pływania na żaglach oraz jak zdobyć patent żeglarski.

Dwudniowe warsztaty rozpoczęły się zajęciami z pierwszej pomocy, przeprowadzonymi przez żołnierzy WOT. Jak opowiadają uczestnicy było ciekawie, bo nawet zajęcia z pierwszej pomocy były niestandardowe: "Mieliśmy dużo zadań praktycznych. Byliśmy podzieleni na dwie grupy, jedna niosąca pomoc, druga poszkodowanych. Mogliśmy przećwiczyć w działaniu wszystko to, o czym mówili wcześniej instruktorzy. Następnie uczyliśmy się węzłów żeglarskich i ratowniczych, podstawowych manewrów żeglarskich oraz dowiedzieliśmy się, jak planować całą wyprawę" opowiadają podopieczni giżyckiego OHP, gospodarzy przedsięwzięcia.

Wieczorami po odłożeniu żeglarskiego osprzętu, na młodzież czekały dodatkowe atrakcje - ognisko, rejs Dezetą po Jeziora Ryńskiego, zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Rynie i pełne adrenaliny rejsy motorówką.

 

Autor tekstu: Magdalena Łępicka - Kierownik Hufca Pracy w Giżycku

Autor zdjęć: Anna Kubach - wychowawca Hufca Pracy w Giżycku

 

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron