Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Inauguracja Wojewódzkiej Rady Młodzieży na Podlasiu

W Krzyżewie spotkali się przedstawiciele samorządów młodzieżowych – Rad Młodzieży działających w jednostkach opiekuńczo-wychowawczych Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Białymstoku.

Spotkanie miało na celu wzajemne poznanie się osób najbardziej aktywnych z terenu Podlasia, wymiana dobrych praktyk w zakresie dotychczasowych doświadczeń w zakresie pomocy innym, a także wstępne wypracowanie ogólnego zarysu inicjatywy wojewódzkiej na najbliższy rok pracy wpisującej się w tegoroczne hasło Forum Samorządności Młodzieży OHP tj. pomoc osobom znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej. 

Po części integracyjnej i bloku zadań grupowych mających na celu wyłonienie liderów przystąpiono do wyborów Zarządu Wojewódzkiej Rady Młodzieży.

Najwięcej głosów i tym samym funkcję przewodniczącej w roku szkolnym 2021/22 otrzymała Oliwia Guzowska z Hufca Pracy w Grajewie. Jej zastępczynią została Julia Marchewka z Hufca Pracy w Kolnie, sekretarzem – Klaudia Duda, również z kolneńskiego hufca. Funkcję opiekuna objęła wychowawczyni Hufca Pracy w Grajewie – Magdalena Laska.

 

Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Klimuk – st. sp.ds. wychowania, kultury i sportu

 

Zdjęcie nr 1-3: Uczestnicy spotkania Wojewódzkiej Rady Młodzieży

 

 

  


Widok zawartości stron Widok zawartości stron