Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Innowacje i rozwój w świecie kolei

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO to obowiązkowe wydarzenie dla każdego pasjonata kolejnictwa, ale także dla osób zainteresowanych nowinkami. technologicznymi i przyszłością transportu publicznego.

W tegorocznej edycji przedsięwzięcia wzięli udział uczestnicy OHP z Ostródy (Warmińsko-Mazurska WK).

Na uczestników wydarzenia czekały liczne prelekcje, warsztaty, konferencje, pokazy i debaty. Nie zabrakło też ofert pracy w branży transportu szynowego oraz możliwości bezpośrednich rozmów z pracodawcami. Po powrocie do Ostródy młodzież podzieliła się swoimi wrażeniami.

– "Dowiedziałam się, że kolej oferuje darmowe szkolenia po ukończeniu szkoły średniej, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, przygotowujące do pracy na różnych stanowiskach, w zależności od posiadanych predyspozycji i umiejętności. Przekonałam się, że zawsze można się przebranżowić i nigdy nie jest za późno, aby zacząć pracować na kolei" – mówi Dorota, uczestniczka OHP.

– "Warto było tutaj przyjechać. Zaskoczył mnie duży rozwój technologii w branży kolejowej. Zobaczyliśmy m. in. lokomotywę, która została zbudowana z myślą o udziale w międzynarodowym konkursie Railway Challenge" – dodaje Paulina.

– "Duże wrażenie zrobiła na mnie wypowiedź młodego człowieka, pracownika kolei, który stwierdził, że praca maszynisty pociągu jest dla niego pasją, bo zwiedza ciągle nowe zakątki Polski. Zapamiętałam hasło, że jest dzień bez samochodu, ale nie ma dnia bez kolei. Po targach mieliśmy trochę czasu dla siebie. Zwiedziliśmy wraz z wychowawcą gdańską starówkę. Poszliśmy też do muzeum iluzji. Było naprawdę super" – podsumowała Angelika.

Udział w tego typu eventach pomaga w rozwijaniu zainteresowań, dostarcza wiedzy na temat nowości oraz pozwala na nawiązane kontaktów zawodowych.

 

Autor tekstu i zdjęć: Teresa Wojtowicz - Kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Ostródzie

 

Uczestnicy OSiW z Ostródy podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO w Gdańsku

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron