Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Integracja podopiecznych w Hufcu Pracy w Grajewie

Pomimo trudnego okresu trwającej pandemii, która wpływa w znacznym stopniu na życie społeczne, uczestnicy Hufca Pracy w Grajewie starali się dostosować do panującej rzeczywistości i bezpiecznie korzystać z proponowanych przez kadrę wychowawczą przedsięwzięć.

Dzięki współpracy z Grajewskim Centrum Kultury w drugiej połowie października odbyły się warsztaty garncarskie zrealizowane specjalnie dla uczestników koła artystycznego „Odkrywcy talentów”.

Młodzież podczas zajęć poznała podstawowe techniki pracy z gliną oraz formowania z niej zarówno prostych, jak i bardziej wymagających form. Instruktor poprzez profesjonalne podejście do zajęć rozbudził w uczestnikach ciekawośći zainteresowanie mało popularną wśród młodych ludzi dziedziną artystyczną.

Aktywni uczestnicy hufca mieli też możliwość poznać postać Tomasza Komendy dzięki fabularyzacji historii niesłusznego pozbawienia wolności młodego człowieka. Film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” wywołał wśród nich refleksje na temat wartości życia, jego kruchości i nieprzewidywalności.

Podjęta po seansie przez młodzież dyskusja wskazywała, że uczestnicy mają w sobie duże pokłady empatii, które często ukrywają w obawie przed ośmieszeniem, czy niezrozumieniem przez rówieśników. Każda okazja do otwartego mówienia o emocjach jest dla kadry wychowawczej cenna i motywująca do działań.

Kolejnym działaniem realizowanym z zachowaniem reżimu sanitarnego była wycieczka do Laser Tag C4 w Ełku, gdzie młodzież podczas rywalizacji według zasad "fair play" mogła zrelaksować się i poczuć częścią zespołu.

Aktywne spędzenie czasu wspólnie z rówieśnikami niewątpliwie wpłynęło na integrację i rozwój umiejętności społecznych, co w obliczu pandemii nabiera jeszcze większego znaczenia.

 

Autor tekstu: Sawicka Magdalena – komendant HP w Grajewie
Autor zdjęć: Anita Suchodolska – mł. wch. HP Grajewo, Magdalena Laska – mł. wch. HP Grajewo

 

Zdjęcie nr 1: Uczestnicy podczas warsztatów gliniarskich w GCK

 

Zdjęcie nr 2: Prace uczestników warsztatów gliniarskich

 

Zdjęcie nr 3, 4 : Wjście do kina uczestników HP w Grajewie

 

 

Zdjęcie nr 5, 6, 7: Uczestnicy hufca podczas wycieczki do Laser Tag C4 w Ełk

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron