Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Pomoc wychowance OSiW OHP w Ząbkowicach Śląskich

Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich zainicjowała wsparcie dla Jagody, uczestniczki naszego ośrodka, pacjentki oddziału onkologicznego „Przylądka Nadziei”.

Choroba, z którą walczy nasza uczestniczka wymaga ogromnego wsparcia rodziny, przyjaciół oraz wszystkich osób, gdyż daje jej to siły i wiarę na szybki powrót do zdrowia. Nasza młodzież nie pozostała obojętna wobec choroby koleżanki i wykazała się ogromną empatią w stosunku do niej, bo przecież jesteśmy jedną wielką rodziną OHP.

Mając na celu wsparcie Jagody w codziennej walce, ale również w bieżącym funkcjonowaniu, z zebranych środków wśród młodzieży oraz kadry OSiW i DWK OHP zakupiono nutridrinki i upominki oraz rzeczy niezbędne do funkcjonowania w warunkach szpitalnych. Młodzież jest z Jagodą w stałym kontakcie poprzez media społecznościowe, aby była ona na bieżąco z życiem naszego ośrodka.

W OSiW odbyło się wiele inicjatyw realizowanych szczególnie podczas zajęć grupowych. Powstały przepiękne serca wykonane różnymi metodami plastycznymi. Są one wyrazem tego, jak bardzo Jagoda jest dla nas ważna i jak mocno otulamy ją miłością koleżeńską, wypływającą z naszych serc. Rozwinęła się również twórczość poetycka przelana na papier wierszem oraz laurki z najpiękniejszymi słowami wsparcia: „Jagoda kochamy Cię”, którym towarzyszyły czerwone serduszka, symbol miejsca z którego wypływa nasza ogromna chęć wspierania w trudnych chwilach.

Jagoda jest przede wszystkim zdolną, pogodną, pełną uśmiechu i zaangażowaną w wiele przedsięwzięć OSiW oraz DWK OHP nastolatką, która dzielnie walczy o szybki powrót do zdrowia, a my wspólnie z nią. Jagoda jesteś Dzielną Wojowniczką.

Dziękujemy młodzieży i kadrze pracowniczej DWK OHP za pomoc i ogromne wsparcie.

 

Autor tektu i zdjęć: Agnieszka Fruga – wychowawca OSiW Ząbkowice Śląskie

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron