Widok zawartości stron
Wydawca treści
Jaworzno: O interakcjach społecznych
2023-05-02
W jaworznickim Hufcu Pracy młodzi ludzie rozpoczęli kolejny etap projektu „Aktywni górą!” - treningi umiejętności i kompetencji społecznych, zgodnie z klasyfikacją ESCO.
Po dokładnej diagnozie edukacyjno-zawodowej dokonanej przez doradców zawodowych, uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy warsztatowe: „Trudne sytuacje i kreatywne rozwiązywanie problemów” oraz „Automotywacja i radzenie sobie ze stresem”.
Celem treningów jest nabycie przez uczestników nowych wiadomości i umiejętności z zakresu kompetencji społecznych, w tym nauka przyjmowania konstruktywnej krytyki, przekonywania innych osób, ćwiczenie umiejętności zwracania się do słuchaczy oraz wchodzenia w interakcje z innymi osobami.
Zakres tematyczny poszczególnych warsztatów ustalony został w takim sposób, aby precyzyjnie odpowiedzieć na zapotrzebowanie uczestników projektu „Aktywni górą!” na podnoszenie konkretnych kompetencji deficytowych. Analizę zapotrzebowania przeprowadzono w kontekście rozwoju zawodowego odbiorców projektu w profesjach, które będą wykonywać na otwartym rynku zatrudnienia po zakończeniu edukacji w szkołach.
Autor tekstu i zdjęć: Jolanta Kozłowska – opiekunka grupy projektu „Aktywni górą!” w Jaworznie