Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

O aktywnym poszukiwaniu pracy z uczniami I LO w Rzeszowie

W dniach 3 i 5 października doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Rzeszowie przeprowadzili zajęcia o aktywnym poszukiwaniu pracy.

Zajęcia skierowane były do uczniów ostatnich klas I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

Uczniowie klas maturalnych już od początku roku szkolnego intensywnie przygotowują się do egzaminu dojrzałości. Ale nie tylko powtórki, testy i książki są dla nich ważne. Już wkrótce wkroczą na rynek pracy, ponieważ wielu z nich zamierza łączyć naukę z pracą, tak na studiach dziennych jak i zaocznych.

Tegoroczni maturzyści podczas spotklania z doradcami zawodowymi z MCIZ Rzeszów uzyskali informacje o lokalnym rynku pracy, Barometrze zawodów, wymaganiach pracodawców wobec kandydatów. Dużym zaskoczeniem był dla nich fakt, że pracodawcy kładą nacisk na kompetencje miękkie u kandydatów. Doradcy przedstawili także zasady pisania dokumentów aplikacyjnych i kilka rad odnośnie przygotowania się do rozmowy rekrutacyjnej.

Była to także okazja do zaprezentowania usług świadczonych przez Ochotnicze Hufce Pracy – doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy, szkoleń zawodowych oraz usług sieci EURES. Młodzież z zainteresowanie brała udział w zajęciach, o czym świadczyły pytania zadawane doradcy zawodowemu.

 

Autor tekstu: Kinga Warchoł - doradca zawodowy MCIZ Rzeszów

Autor zdjęć: Mariola Lidwin - doradca zawodowy MCIZ Rzeszów

 

Zdjęcie nr 1: Uczniowie klas IV I LO w Rzeszowie podczas spotkania z doradcą zawodowym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron