Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kadyks - miasto słońca

Minął pierwszy tydzień odkąd młodzież z Hufca Pracy w Giżycku i Grupy Wychowawczej w Olecku rozpoczęła trzytygodniowe staże w hiszpańskiej Maladze.

Uczestnicy projektu „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery” doskonalą swoje umiejętności praktyczne pod okiem hiszpańskich mistrzów fryzjerstwa, sztuki kulinarnej, cukiernictwa oraz mechaniki samochodowej na terenie miasta.

Czas wolny od pracy wykorzystują na poznawanie kultury i zabytków Andaluzji. Zwiedzili już m.in. Kadyks należący do najstarszych osad na półwyspie Iberyjskim i zarazem najważniejszy port w kraju.

-„Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od punktu widokowego, który znajduje się miedzy nową i starą katedrą miasta. Obydwie zachwyciły nas swoją architekturą. Za rogiem katedry natknęliśmy się na ruiny teatru rzymskiego. Ta starożytna budowla, to jeden z największych teatrów wybudowanych w czasie panowania Cesarstwa Rzymskiego. Droga przez Stare Miasto zaprowadziła nas do Placu Kwiatów. Unoszący się w powietrzu zapach wypełniał niemal każdą przestrzeń. Idąc w stronę portu dotarliśmy do Plaza Espana. Stojąc na placu dostrzegliśmy dwa ciekawe budynki z pięcioma i czterema wieżami, które służyły mieszkańcom w XVIII i XIX w. do obserwowania przybywających statków.

Poruszając się linią brzegową dotarliśmy do Parku Genoves. To pochodzący z XVIII w. ogród botaniczny. W tym miejscu mieliśmy chwilę na odpoczynek.

Ostatnią atrakcją naszej wycieczki była plaża La Caleta położona w zabytkowym centrum miasta z pasmem Oceanu Atlantyckiego.

Kąpiele w atlantyckiej wodzie i poznanie historii urokliwego Kadyksu z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci naszych stażystów – mówi Magdalena Łępicka koordynator lokalny projektu.

Projekt „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery” realizowany jest w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Autor artykułu: Magdalena Łępicka - Komendant Hufca Pracy w Giżycku

Autor zdjęć: Ewa Krankowska – st. wychowawca Grupy Wychowawczej w Olecku

 

Zdjęcie nr 1, 2, 3: Uczestnicy projektu „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery” podczas wycieczki do Kadyksu

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron