Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kartka dla Bohatera

W celu uczczenia rocznicy powstania Armii Krajowej czarneńskie Stowarzyszenie „Brygada Inki”, którego prezesem jest Pan Mariusz Birosz postanowiło zachęcić uczniów pomorskich szkół do wykonania okolicznościowych kartek, które zostaną przekazane byłym żołnierzom AK w okresie do 14 lutego.

Odręcznie wykonane i namalowane kartki z pewnością ucieszą i wzruszą naszych niezłomnych bohaterów, którzy w czasie II Wojny Światowej walczyli i przelewali krew za wolną, suwerenną i demokratyczną ojczyznę.

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Człuchowie postanowił również włączyć się w tą szlachetną inicjatywę. Uczestnicy wykonali kartki okolicznościowe z życzeniami zdrowia i podziękowania za ich walkę oraz poświęcenie dla dobra nas wszystkich. W trakcie wykonywania kartek uczestnikom przybliżona została historia powstania i działalności AK oraz sylwetki bohaterskich żołnierzy Polski podziemnej. Udział młodzieży w tej wyjątkowej akcji edukacyjnej jest także swoistym oddaniem hołdu międzypokoleniowego ludziom, którzy poświęcili się by móc żyć w wolnym kraju i pozostawić go takim przyszłym pokoleniom. Należy dodać, że ta szlachetna inicjatywa spotkała się z szerokim oddźwiękiem społecznym a patronat honorowy nad nią objęła m.in. Komenda Główna OHP. Wszystkim weteranom Armii Krajowej dziękujemy za najwyższe poświęcenie i życzymy dużo zdrowia, sił i energii w dalszym życiu.

 

Autor tekstu: Janusz Wilczek – wychowawca w OSiW Człuchów

Autor zdjęć: Bartosz Capar - wychowawca w OSiW Człuchów

 

Zdjęcie nr 1: Kartki wykonane przez uczestników OSiW Człuchów

 

Zdjęcie nr 2: Uczestnicy OSiW Człuchów wraz z wykonanymi kartkami z życzeniami dla weteranów AK

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron