Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kiermasz świąteczny dla Dawida

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Pasłęku czuć atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Młodzież wykorzystuje ten czas na pomaganie, włączając się w realizację ogólnopolskiej inicjatywy młodzieży OHP „Pomoc dla Dawida”.

Dawid Grzesiak jest uczestnikiem Hufca Pracy w Lublinie. W ubiegłym roku uległ wypadkowi na przejściu dla pieszych. Przez wiele miesięcy przebywał w Klinice Budzik, gdzie pod opieką lekarzy i terapeutów walczył o powrót do zdrowia. W październiku ubiegłego roku opuścił klinikę. Obecnie potrzebuje kompleksowej i skomplikowanej rehabilitacji, likwidacji barier w domu rodzinnym oraz zakupu drogiego sprzętu ortopedycznego.

Uczestnicy z pasłęckiego OHP przez kilka tygodni, w wolnym czasie od zajęć szkolnych, przygotowywali stroiki wielkanocne. Powstało kilkadziesiąt pięknych i niepowtarzalnych ozdób, bukietów i wianków świątecznych. Finał inicjatywy zaplanowano na Niedzielę Palmową. Podopieczni OSiW OHP poprosili proboszcza parafii św. Józefa o poinformowanie wiernych o planowanej zbiórce w tym dniu. Dla katolików jest to ważne wydarzenie w kalendarzu religijnym, bowiem rozpoczyna on okres przygotowania duchowego do Świąt Wielkiej Nocy. Uczestnicy OHP przygotowali stoły ze świątecznymi stroikami przy wejściu do kościoła. Inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uzbierano kwotę 1002.37 zł, którą w pełni przekazano na rzecz Dawida.

- Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć cegiełkę do wsparcia naszego kolegi Dawida w powrocie do pełnej sprawności. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji naszej inicjatywy, przede wszystkim proboszczowi parafii św. Józefa oraz wszystkim, którzy zechcieli wpłacić środki na ten cel - mówi uczestniczka Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Pasłęku.

Dawid, życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia!

 

 

Autor artykułu i zdjęć: Aneta Adryjanek – pedagog OSiW w Pasłęku

 

Zdjęcie nr 1: Młodzież OHP z Pasłęka podczas kiermaszu świątecznego

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron