Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Klub Aktywnych OSiW OHP w Tczewie...

Grupą Wolontariuszy Roku w powiecie tczewskim.

Uczestnicy Klubu Aktywnych OSiW OHP w Tczewie wraz z opiekunem Wojciechem Różanowskim zostali zaproszeni na XI Powiatową Galę Wolontariatu, która w tym roku odbyła się w Czarlinie.

Wydarzenie, które poprowadził Artur Rajkowski z Rady Organizacji Pozarządowych, miało na celu zaakcentowanie roli wolontariatu w rozwiązywaniu lokalnych problemów oraz ukazanie jak ważną rolę pełni wolontariat, szczególnie w życiu młodych ludzi.

Spotkanie było okazją do wyróżnienia najaktywniejszych, którzy wspomagają organizację inicjatyw społecznych oraz działają na rzecz dobra wspólnego. Kapituła, składająca się z osób nagrodzonych w ubiegłych latach oraz przedstawicieli samorządów lokalnych, wybrała laureatów konkursu w pięciu kategoriach:

  1. Wolontariusz Roku,
  2. Grupa Wolontariuszy Roku,
  3. Inicjatywa Społeczna Roku,
  4. Organizacja/Instytucja przyjazna wolontariuszom,
  5. Animator Roku.

Przy ocenienie kandydatów zwracano uwagę przede wszystkim na:

  • zaangażowanie,
  • innowacyjność,
  • skuteczność,
  • partnerstwo w podejmowanych działaniach.

Klub Aktywnych OSiW OHP dostał główną nagrodę w kategorii Grupa Wolontariuszy Roku.

Statuetka oraz podziękowania Starosty Powiatowego i Prezydenta Miasta Tczewa, które otrzymali, były uznaniem dla ich aktywnego udziału w akcjach na rzecz wolontariatu na terenie miasta i powiatu. Szczególnie za pracę na rzecz Hospicjum w Tczewie oraz coroczne wspomaganie działań takich jak: Orszak Trzech Króli, bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, czy Maraton Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły.

Uczestnicy Klubu Aktywnych OSiW OHP w Tczewie poczuli się docenieni i zadeklarowali podtrzymanie dotychczasowej aktywności, a także jej promowanie, które jak sądzą przyniesie zwiększone zainteresowanie działaniami wolontariatu młodzieży OSiW OHP w Tczewie.

Całość uroczystości uświetniały występy wokalisty Przemka Radziszewskiego, którego można było usłyszeć również w programie The Voice of Poland.

 

Autor tekstu : Wojciech Różanowski

Autor zdjęć : Krystyna Paszkowska

 

Opiekun Klubu Aktywnych Wojciech Różanowski dziękuje za nagrodę

Pamiątkowe zdjęcie z Przewodniczącym Rady Powiatu Markiem Modrzejewskim oraz naczelnikiem Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Tczewa Bożeną Nowopolską

Uczestnicy Powiatowej Gali Wolontariatu

List gratulacyjny od Prezydenta Miasta Tczewa


Widok zawartości stron Widok zawartości stron