Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kolejne spotkania z absolwentami Hufca Pracy 1-63 w Strzelinie.

W dniu 11 stycznia 2023 r. po raz kolejny mieliśmy możliwość gościć naszych absolwentów. Była to okazja do wspomnień, dzielenia się swoimi dotychczasowymi sukcesami w życiu prywatnym i zawodowym.

Takie spotkania zawsze sprawiają ogromną przyjemność. To właśnie wtedy nasi byli uczestnicy opowiadają o radzeniu sobie w dorosłym życiu, o tym co ich zaskoczyło podczas poszukiwania zatrudnienia, o wybranych przez siebie dalszych ścieżkach edukacyjnych lub po prostu o swoim prywatnym życiu.

Tym razem głównym celem spotkania było omówienie wyników poprawkowego egzaminu zawodowego do którego przystąpiły osoby, którym się nie powiodło podczas czerwcowych egzaminów.

Był moment dumy i radości  z Agnieszki i Michała, którzy zdali egzamin. Był też moment poważnych rozmów i dalszych ustaleń dla tych absolwentów, którym i tym razem się nie udało. Jednak najważniejsze jest, że nawet chwilowe niepowodzenia nie są w stanie ich zniechęcić- absolwenci, którzy nie zdali zamierzają podejść do kolejnej poprawki.

Spotkanie przebiegło  w przesympatycznej atmosferze, która pozwoliła absolwentom podzielić się swoimi wspomnieniami, refleksjami, z czasów nauki w szkole ale także pochwalić się swoimi sukcesami w życiu prywatnym i zawodowym. Bardzo nas cieszy każda taka wizyta, kiedy nasi absolwenci odwiedzają naszą jednostkę, choćby chwilę, by się pokazać i opowiedzieć co u nich słychać.

Zdajemy sobie sprawę, że obowiązki rodzinne i zawodowe nie wszystkim pozwolą na osobiste spotkanie, ale mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się, być może w jeszcze większym gronie.

Dziękujemy za spotkania i wspaniałe chwilę pełne wspomnień - jesteśmy dumni, że tak dobrze sobie radzicie w dorosłym życiu, zarówno prywatnym, jak i zawodowym.

 

Autor tekstu i zdjęć: Katarzyna Wachowska , komendant HP 1-63 w Strzelinie

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron