Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kolno: „Biegi przełajowe Z-biegowisko ”

W chłodny, ale słoneczny niedzielny poranek uczestnicy Hufca Pracy w Kolnie wzięli udział w imprezie sportowej „Z-biegowisko”, której organizatorem był kolneński Ośrodek Kultury i Sportu oraz działający przy nim Uczniowski Klub Sportowy.

Miejscem spotkania była strzelnica miejska, a trasy biegły ścieżkami lasku „Wieszałki”. W imprezie wzięło udział około 200 zawodników, którzy biegali w siedmiu kategoriach wiekowych dla kobiet i mężczyzn. Kadra HP jest dumna ze swoich podopiecznych, a w szczególności z Karola Florczyka, który zdobył III miejsce na podium.

Na początku spotkania Burmistrz Miasta Kolno powitał zarówno organizatorów, jak i wszystkich uczestników II edycji biegów przełajowych. Dla przybyłych zapewniono gorące napoje, ciepły posiłek (grochówka) oraz możliwość ogrzania się przy ognisku i upieczenia kiełbaski. Podczas zawodów zadbano także o dodatkowe atrakcje dla dzieci w postaci dmuchańców, popcornu i waty cukrowej. W tym roku w biegu na 3 tys. wystąpił pochodzący z Rynu Marcin Ambroziak – wicemistrz Polski na tym dystansie. Głównym celem imprezy było spopularyzowanie biegania, jako aktywnego wypoczynku w plenerze oraz ulokowanie cyklicznej imprezy biegowej na terenie miasta Kolno i jej kontynuacja w kolejnych latach.

Podopieczni hufca wzięli udział w kategorii: biegi szkół średnich - kobiety 1400 m, mężczyźni - 2100 m. Było to nie lada wyzwanie dla młodzieży, lecz poradzili sobie zadawalająco. Od startujących bieg wymagał dużej sprawności fizycznej oraz sporego wysiłku i pomimo ogromnego zmęczenia przyniósł wszystkim zawodnikom wiele satysfakcji. Zawody dostarczyły wiele pozytywnych emocji, a młodzież wykazała się niesamowitą wolą walki. Z niecierpliwością wszyscy czekają na kolejną edycję „Z-biegowiska”!

 

Autor tekstu i zdjęć: Milena Samul - st. wychowawca HP

 

 

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron