Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kolno: Do serca przytul kota

W Hufcu Pracy w Kolnie odbyły się warsztaty „Do serca przytul kota”. Pomysł działania został zainicjowany wspólnie z pedagog szkolną Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie Barbarą Łempio oraz hufcem.

Głównym celem warsztatów było uwrażliwienie młodzieży na los wolnożyjących kotów, które zamieszkują na terenie miasta, a także innych zwierząt żyjących dziko.

Najważniejszym działaniem była samodzielna inicjatywa uczestnika hufca – Mateusza Sekścińskiego z klasy III ZST, który kształci się w zawodzie stolarza. Mateusz samodzielnie zaprojektował i wykonał budkę na mrozy dla kotów pojawiających się zimą na terenie jego szkoły. Wszystko to przy wsparciu swojego pracodawcy Bartłomieja Faszyńskiego.

Ponadto, w tym dniu odbyły się warsztaty tematyczne, które miały na celu uwrażliwienie młodzieży na los zwierząt wolnożyjących zimą. Grupa opracowała możliwy do zrealizowania plan wsparcia kolneńskich kotów zimą, a także – na zasadzie samodzielnej pracy – poszukiwała informacji dotyczących różnych zaleceń wsparcia zwierząt w zimie. Okazało się, że ptaków nie należy karmić chlebem, a jeże nie piją mleka! Te i inne fakty i mity dotyczące wspierania zwierząt zimą zostały dokładnie omówione.

Zima to trudny czas również dla zwierząt, dlatego warto wiedzieć, jak pomóc im przetrwać mrozy i śnieżne dni. Zwierzęta często nie mają nawet gdzie się schronić przed zimnem i mogą mieć problem ze znalezieniem pożywienia. Uczestnicy Hufca Pracy w Kolnie od wielu lat podejmują różne działania dotyczące wspierania zwierząt zimą.

 

Autor tekstu i zdjęć: Dorota Nicewicz – komendant Hufca Pracy w Kolnie

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron