Wydawca treści
Kolno: „Dzień Babci i Dziadka w ŚDS”
„Pokolenie dla pokolenia” – pod tym hasłem społeczność Ochotniczych Hufców Pracy celebruje Dzień Babci i Dziadka.
Jest to inicjatywa Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP. W ramach inicjatywy uczestnicy z wychowawcami Hufca Pracy w Kolnie udali się do zaprzyjaźnionego Środowiskowego Domu Samopomocy, aby umilić seniorom czas.
To było niezwykłe spotkanie. Dziewczęta postanowiły wykonać usługi fryzjerskie i kosmetyczne dla podopiecznych ŚDS. Chętnych do skorzystania z usług było wielu. Uczestniczki podjęły się wykonania fryzur oraz makijaży. Dzięki temu powstały piękne metamorfozy. Dziewczęta dzięki swojemu zaangażowaniu sprawiły podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy ogromną radość, a także miały okazję pomóc drugiej osobie oraz umilić czas chociażby zwykłą rozmową. Ponadto była to dla nich cenna lekcja doskonalenia praktycznych umiejętności.
Dzień Babci i Dziadka to święta, będące wyrazem wdzięczności młodego pokolenia za obecność dziadków. W Polsce obchodzimy je odpowiednio 21 i 22 stycznia. W tych dniach młodzi ludzie mają okazję podziękować swoim dziadkom i innym osobom starszym za poświęcony czas, za troskę, opiekę, zabawę i przekazaną wiedzę.
Spotkanie miało na celu uwrażliwienie uczestników na losy starszych osób, aktywizację uczestników do podejmowania działań pomocowych, uczczenie Dnia Babci i Dziadka, wzbudzanie empatii u młodzieży oraz wzmacnianie kontaktu miedzy pokoleniami.
Autor tekstu: Agnieszka Duda- p.o. Komendanta HP
Autor zdjęć: Milena Samul- st. wychowawca HP
Widok zawartości stron
Zobacz również:
Zobacz również:
-
Wyjątkowe walentynki w Elblągu
18.02.2025
-
Podkarpackie: Zamierzenia na ferie 2025
17.02.2025
-
Akcja Zima w województwie pomorskim
13.02.2025
-
Ferie z OHP w Legnicy
13.02.2025
-
Kreatywne ferie w Elblągu
11.02.2025