Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kolno: Dzień gier planszowych w ŚDS

Z inicjatywy prospołecznej Wojewódzkiej Rady Młodzieży „My dla innych” młodzież oraz wychowawca z kolneńskiego hufca odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy, gdzie został zorganizowany dzień gier planszowych.

„Ważnych jest 5 powodów dla których warto grać w gry planszowe, bo gry: pozwalają odłożyć na bok wszechobecne telefony/tablety, są dobre dla mózgu, są terapeutyczne, oferują coś dobrego dla każdego i tworzą nowe przyjaźnie oraz zacieśniają więzi”.

O tych faktach zaczyna przekonywać się z powodzeniem m.in. młodzież z Hufca Pracy w Kolnie.

Gry planszowe z powodzeniem stymulują logiczne myślenie, a także rozwijają zdolność współpracy w grupie. Podczas spotkania w Środowiskowym Domu Samopomocy grano w różne gry, w tym w: bingo, 5 sekund, la cucaracha i „Gdybyś był”. Jedną z najciekawszych okazała się „Pełny kurnik”, która uwolniła dużą dawkę śmiechu, radości i adrenaliny.  

Dzięki inicjatywie uczestnicy mieli okazję zintegrować się i spędzić czas w przyjemnej atmosferze.  Zajęcia były formą relaksu i dobrej zabawy.

Podopieczni oraz kadra kolneńskiego hufca bardzo cenią sobie współpracę ze Środowiskowym Domem Samopomocy  i zawsze z wielkim entuzjazmem przygotowuje się do spotkań z jego podopiecznymi. Działania na rzecz ŚDS dostarczają młodzieży wiele pozytywnych wrażeń, ale też uczą cierpliwości, rozwijają kreatywność i dają wiele zadowolenia i satysfakcji.

 

Autor tekstu: Agnieszka Duda – st. wychowawca HP

Autor zdjęć: Małgorzata Klonowska – terapeuta w ŚDS

 

Zdjęcia nr 1-5: Zdjęcia ze spotkania

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron