Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kolno: Jesteśmy z najmłodszymi

W ramach działań Rady Młodzieży młodzież OHP wraz z wychowawcą Hufca Pracy udała się do Przedszkola Miejskiego nr 4 w Kolnie, celem czytania dzieciom bajek.

Głośne czytanie dzieciom jest bardzo ważne. Najmłodsi słuchają, patrzą, obserwują, przeżywają, uczą się poprawnej wymowy, starają się zrozumieć treść, odpowiadają na pytania.

Mając świadomość dobrego wpływu czytania na rozwój dzieci, młodzież przygotowała różne lektury. Maluszki z wielkim zainteresowaniem słuchały m.in. przygód Pucia, czy opowieści o Kici Koci, który wprowadza dzieci w świat mowy!

Na kartach tej małej książeczki znajduje się chłopiec wykonujący czynności, które cieszą każde dziecko, a wszystko to w połączeniu z dźwiękami ważnymi dla początków rozwoju mowy: samogłoskami, prostymi sylabami i onomatopejami.

Z ogromnym zaciekawieniem dzieciaki słuchały również opowieści o bohaterce książek autorstwa Anity Głowińskiej. Jest to rezolutna kotka, która wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi odkrywa odważnie świat i uczy się najistotniejszych zasad w codziennym życiu. W trakcie czytania dzieci naśladowały wyrazy dźwiękonaśladowcze oraz chętnie odpowiadały na pytania dotyczące tekstu. Oczywiście podczas spotkania w życzliwej i radosnej atmosferze nie zabrakło również zabaw z najmłodszymi.

Głównym celem inicjatywy było promowanie wśród dzieci i młodzieży czytania książek jako sposobu na ich rozwój, zdobywanie wiedzy, kształcenie oraz wychowanie porządnego i szczęśliwego człowieka.

Należy podkreślić, że działanie na rzecz najmłodszych dostarczyło młodym ludziom wielu pozytywnych wrażeń, uczyło ich  cierpliwości, rozwijało kreatywność, a także dało zadowolenie satysfakcję z dobrze wykorzystanego czasu.

 

Autor tekstu: Agnieszka Duda – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Autor zdjęć: Milena Jarzyło – nauczyciel Przedszkola Miejskiego nr 4 w Kolnie

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron