Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kolno: Kartka dla Oliwki

W dzisiejszych czasach jest wiele potrzebujących osób, dlatego ludzie chętnie włączają się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

Charytatywność, to wspaniała cecha działań, mających na celu niesienie pomocy w sposób bezinteresowny, dobroczynny, filantropijny.

Uczestnicy Hufca Pracy w Kolnie chętnie włączają się w pomoc innym, dlatego spotkali się w hufcowej świetlicy, by stworzyć kartki urodzinowe dla małej Oliwki. Dziewczynka kończy niedługo 6 lat i ma dziecięce porażenie mózgowe, kocha bajki. Obecnie jest w trakcie rehabilitacji. Aby zrobić jej niespodziankę i uprzyjemnić czas długotrwałego leczenia, zorganizowano akcję charytatywną „Kartka dla Oliwki”. Polega ona na stworzeniu własnoręcznie kartki urodzinowej i wysłaniu jej pod wskazany adres.

Młodzi ludzie z wielkim zaangażowaniem i kreatywnością przystąpili do akcji i wykonali bajkowe kartki urodzinowe z pięknymi życzeniami płynącymi z serca. Młodzież ma nadzieję, że wszystkie pocztówki spodobają się Oliwce, sprawią jej ogromną radość i pozwolą choć przez chwilę zapomnieć o chorobie.            

Celem inicjatywy było wyrobienie wśród młodych ludzi nawyku niesienia pomocy potrzebującym, rozwijanie empatii względem innych ludzi.

Autor tekstu i zdjęć: Milena Samul – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron