Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kolno: kotyliony na Narodowe Święto Niepodległości

By uczcić Narodowe Święto Niepodległości uczestnicy koła patriotycznego „Niezłomni” z Hufca Pracy wykonywali kotyliony, które wykorzystają podczas lokalnych obchodów święta.

Młodzież Hufca Pracy w Kolnie czci i pamięta o tym doniosłym wydarzeniu. Przed Narodowym Świętem Niepodległości, odbyło się spotkanie uczestników koła patriotycznego „Niezłomni”. Uczestnicy chcieli dobrze przygotować się do 104 rocznicy obchodów. Na wstępie obejrzano materiały historyczne związane z Marszałkiem Józefem Piłsudskim. Dużo uwagi poświęcono prezentacji książkowej na temat jego pobytu w Białymstoku i wydarzeniem z tym związanym. Wspomniano też o życiu rodzinnym i prywatnym. Przedstawiono twórców odzyskania niepodległości przez Polskę. W dalszej kolejności odbyły się zajęcia plastyczne, na których wykonano kotyliony. Uczestnicy bardzo starannie i pomysłowo je przygotowali. Pracowano, słuchając pieśni legionowych.

Dzięki zajęciom młodzież pogłębiła swoją wiedzę na temat wydarzeń historycznych związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Kształcona była postawa patriotyczna i szacunek do dorobku minionych pokoleń. Młodzież rozwinęła też zainteresowania plastyczne. Chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach.

 

Autor tekstu i zdjęć: Tomasz Nagórski – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron