Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kolno: Międzynarodowy Dzień Kobiet

Międzynarodowy Dzień Kobiet to piękne i ciągle aktualne święto. Tego dnia oddajemy szacunek płci pięknej.

Staramy się uczcić ją w sposób szczególny. Składamy serdeczne życzenia, wręczamy kwiaty, upominki oraz laurki. Obdarzamy kobiety względami, uśmiechem, komplementami, czułym słowem.

W dniu 8 marca 2022 r. uczestnicy Hufca Pracy w Kolnie wzięli udział w specjalnie przygotowanej imprezie kulturalno-oświatowej pod hasłem „Kochamy Was Kobiety”. Imprezę rozpoczęto od pogadanki na temat historii tego święta. Rozmawiano też o prawach kobiet. Zwrócono uwagę na ich rolę w społeczeństwie i rodzinie. Podkreślono, że wkład kobiety jest niezastąpiony w wychowaniu dzieci. Oddano wszystkim kobietom wyrazy szacunku i uznania. W dalszej kolejności uczestnicy wręczali kwiaty swoim wychowawczyniom, paniom, koleżankom, dziewczynom. Nie zabrakło ciepłych i czułych słów oraz pięknych życzeń płynących z serca. Młodzież starała się używać wyszukanych komplementów i pochwał.

Uczestnicy udowodnili, że umieją się zorganizować i dobrze odnosić się do siebie. Uczyli się przy okazji wartości takich jak: szacunek, uznanie, serdeczność i uprzejmość, których znaczenie warto podkreślać we współczesnym świecie, w którym upadają wszelkie autorytety.

 

 

Autor tekstu: Tomasz Nagórski – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Autor zdjęć: Tomasz Nagórski – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron