Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Łomża: Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada, to dzień, w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Upamiętnia ono odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów.

Młodzież z Hufca Pracy w Łomży wraz z wychowawcami w celu uczczenia tego wydarzenia udała się przed pomnik Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski oraz Pamięci Więźniów Politycznych Zamęczonych i Pomordowanych w latach 1939 – 1956. Po chwili zadumy zostały zapalone znicze w hołdzie tym, którym zawdzięczmy niepodległość.

Młodzież w ramach pracy koła artystycznego „Inspiracje” wykonywała też kotyliony. Zgodnie z wolą Rady Młodzieży narodowe kokardy zostały przekazane na ręce dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Adama Mickiewicza. Zostaną one wykorzystane przez uczniów podczas szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Młodzież za ten gest otrzymała podziękowania za udział w akcji.

Dzięki udziałowi w inicjatywie uczestnicy pogłębili swoją wiedzę na temat wydarzeń historycznych związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę, kształtowali postawę patriotyczną i szacunek do dorobku minionych pokoleń, a także rozwinęli zainteresowania plastyczne. Młodzież chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyła w akcji.

Należą się podziękowania Pani Dyrektor z nadzieją na dalszą współpracę.

 

Autor tekstu: Anna Grzymkowska – młodszy wychowawca, HP Łomża

Autor zdjęć: Aneta Zielińska – wychowawca, HP Łomża

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron