Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kolno: „My dla innych”

W listopadzie obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora. W ramach inicjatywy Rady Młodzieży z Hufca Pracy w Kolnie pn. „My dla innych” młodzi ludzie odwiedzili podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy.

Podczas spotkania integrowano się, grając w różne gry, w tym w: 5 sekund, La cucaracha, Biznes czy Warcaby. Jedną z najciekawszych okazała się zabawa w „Kalambury”, która uwolniła dużą dawkę śmiechu, radości i adrenaliny. Na zakończenie uczestniczki hufca śpiewały piosenki, za co otrzymały gromkie brawa.

Celem obchodów Dnia Seniora jest kształtowanie społecznego postrzegania osób starszych, nauka szacunku i pomocy osobom w podeszłym wieku. Organizowanie takich spotkań to dla seniorów możliwość oderwania się od problemów dnia codziennego, spędzenia czasu między ludźmi i porozmawiania, co sprawia im wiele radości.

„Organizując tę imprezę pragniemy pokazać, że starsi ludzie są dla nas bardzo ważni” – dodała Andżelika Stachelska – uczestniczka HP Kolno.

Młodzi ludzie z kolneńskiego hufca cudownie zintegrowali się z uczestnikami ŚDS. Dzięki spotkaniu młodzież uświadomiła sobie, że kluczową rolą w życiu każdego jest pomoc osobom słabszym, wrażliwość na drugiego człowieka i zainteresowanie losem osób starszych.

 

Autor tekstu i zdjęć: Agnieszka Duda – st. wychowawca HP

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron