Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kolno: „Narodowe czytanie 2022”

3 września 2022 roku w całym kraju odbyła się kolejna odsłona akcji Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Czytano Ballady i Romanse Adama Mickiewicza. Organizatorem imprezy był Starosta Kolneński, Burmistrz Miasta Kolno, Miejska Biblioteka Publiczna i Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna. Uczestnicy kolneńskiego Hufca Pracy wraz z kadrą również, jak co roku, zaangażowali się w tegoroczną akcję.

Na placu przed Miejską Biblioteką Publiczną zebrała się m.in. kolneńska społeczność, która poza czytaniem mogła obejrzeć m.in. inscenizację utworu „Romantyczność” i romansu „Kurhanek Maryli”. Spektakl teatralny utrzymany był w klimacie epoki i opatrzony doskonałymi rekwizytami oraz kostiumami, natomiast aktorzy wykazali się profesjonalizmem i talentem, za co publiczność nagrodziła ich brawami.

Podopieczni OHP czuwali nad zajęciami plastycznymi, wyklejaniem masek zwierząt i rysowaniem ich postaci oraz malowali dzieciom buzie. Ponadto Wiktoria Zyskowska – uczestniczka hufca uczyła najmłodszych wić przepiękne wianki z polnych kwiatów i ziół. Należy dodać, że Hufcowa młodzież posiada doświadczenie w animacjach dla najmłodszych, którym chętnie dzieli się w rozmaitych lokalnych imprezach skupiających dzieci i młodzież szkolną.

Celem Narodowego czytania jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

                                                                                                                          

Autor tekstu: Agnieszka Duda - st. wychowawca HP

Autor zdjęć: Agnieszka Duda - st. wychowawca HP, Sylwester Nicewicz - pracodawca, Krzysztof Szostkowski - redaktor portalu Kolniak 24

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron