Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kolno: „Noc Bibliotek”

Uczestnicy Hufca Pracy w Kolnie wraz z wychowawcami wzięli udział w VII ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie wzmacnia”, której hufiec był współorganizatorem.

Jest to wielkie kulturalne święto bibliotek i czytania, które w oryginalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury.

Impreza zorganizowana została w budynku Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie. W ramach akcji młodzież oraz wychowawcy z hufca robili maluchom przeróżne fryzury oraz  malowali twarze. Miłośnicy książek mieli też możliwość wzmacniać mięśnie ćwicząc z książką, mózg trenując pamięć, a także wyobraźnię sprawdzając się w zadaniach rozwijających kreatywność. Ponadto uczestnicy spotkania brali udział w rozmaitych animacjach, grach i zabawach ruchowych, tanecznych i konkursach. Dużym powodzeniem cieszyło się też stanowisko Policji, na którym wszyscy obecni mogli przymierzyć strój policyjny i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat ich pracy, a także złożyć odciski palców. Nie zabrakło także Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy, która przedstawiła podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej. Zainteresowani uczestnicy spotkania mogli również obejrzeć film w przygotowanej „sali kinowej”.

Dodatkowo Nocy Bibliotek towarzyszyła akcja „Podziel się książkami”. Zainteresowane osoby mogły przynieść do biblioteki przeczytane nowości wydawnicze, klasyki i lektury szkolne.

Noc Bibliotek pozwala na przeżycie nowej przygody kulturalnej i społecznej osobom w różnym wieku, odkrywanie biblioteki na nowo oraz na spotkania z drugim człowiekiem. W opinii wszystkich impreza była bardzo udana i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Autor tekstu i zdjęć: Agnieszka Duda – st. wychowawca HP, Milena Samul – wychowawca HP

 

Zdjęcie nr 1: Noc Bibliotek

 

Zdjęcie nr 2: Malowanie twarzy

 

Zdjęcie nr 3: Robienie fryzur przez uczestniczkę HP Kolno Andżelikę Stachelską

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron