Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kolno: Rozpoczęcie programów adaptacyjno-integracyjnych

W Hufcu Pracy w Kolnie 13.09.2023 r. odbyły się spotkania w ramach programów adaptacyjno-integracyjnych „Integracja na start” i „Razem lepiej”.

Programy są przeznaczone dla uczestników Hufca Pracy z klasy pierwszej Branżowej Szkoły I stopnia im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie.

Przedsięwzięcie rozpoczęło się od spotkania klas pierwszych z funkcjonariuszem Straży Miejskiej, podczas którego omówiono tematy związane z zachowaniami ryzykownymi, demoralizacją i przestępczością. Najważniejsze, o czym mówił strażnik to jak bronić się przed takimi zachowaniami. Kolejnym poruszonym tematem była odpowiedzialność karna młodocianych. Zajęcia były bardzo interesujące, młodzież dowiedziała się wielu nowych rzeczy i umiejętności praktycznych.

Następnie wychowankowie wraz z kadrą wychowawczą udali się do ogrodu Parafii pw. św. Anny w Kolnie, aby wspólnie spędzić czas wolny, bliżej się poznać oraz aktywnie przeżyć ten dzień. Uczniowie, mimo początkowego skrępowania, chętnie uczestniczyli w zorganizowanych zabawach. Wychowawcy Hufca Pracy w Kolnie przygotowali szereg gier i zabaw ruchowych, tanecznych i muzycznych między innymi grę w badmintona, przeciąganie liny i formowanie figurek zwierząt z balonów. Spotkanie zakończyło się pieczeniem kiełbasek na wcześniej przygotowanym ognisku.

Podczas takich przedsięwzięć uczestnicy mają okazję poznać się bliżej, nawiązać przyjaźnie, podnieść swoje umiejętności interpersonalne oraz wzmocnić poczucie przynależności do grupy i zdrowej rywalizacji.

 

Autor tekstu: Przemysław Śniadach – mł. wychowawca w Hufcu Pracy w Kolnie

Autor zdjęć: Agnieszka Duda – p.o. Komendanta Hufca Pracy w Kolnie

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron