Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kolno: Siatkówka w ZDZ

24.05.2022 r. w Branżowej Szkole I Stopnia w Kolnie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Łomży przeprowadzona została impreza sportowo-rekreacyjna „Siatkówka w ZDZ”.

Wzięli w niej udział uczestnicy Hufca Pracy w Kolnie. Na wstępie młodzież wspomniała o swoich ulubionych klubach, zawodnikach i Mistrzostwach Europy w piłkę siatkową. Potem przeprowadzono krótki trening sportowy.

Chodziło o rozluźnienie mięśni, stawów, kończyn dolnych i górnych oraz kręgosłupa. Dominowały przysiady, podskoki, skłony, biegi i inne ćwiczenia. Stosowano też zadania związane z siatkówką, typu odbicia piłki, podania, rozgrywanie itp. Następnie przypomniano ogólne zasady gry w tą dyscyplinę sportu. Potem młodzież rozegrała mecz. Nie było wygranych i przegranych, gdyż nie chodziło o rywalizację sportową, ale dobrą zabawę.

Dzięki imprezie uczestnicy rozwinęli swoje zainteresowania sportowe. Nastąpiła też wspaniała integracja grupy i dobra relaksacja. Zawodnicy mieli też okazję, aby popisać się swoimi umiejętnościami sportowymi. Impreza spełniła swój cel, została dobrze oceniona przez uczestników.

 

Autor tekstu i zdjęć: Tomasz Nagórski – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron