Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kolno: „Światło Pamięci Niezwyciężonym”

Wraz ze zbliżającym się czasem Święta Niepodległości, wspominamy ludzi, którzy odeszli walcząc o naszą wolność.

 

Odzyskanie przez Polskę niepodległości stanowi doskonałą inspirację do wspólnego świętowania oraz zaznaczenia, jak istotną rolę w kształtowaniu tożsamości młodzieży odgrywają takie wartości jak: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka oraz solidarność.

W tym roku Hufiec Pracy w Kolnie włączył się w akację „Światło Pamięci Niezwyciężonym” w dekadę Stulecia Odzyskania Niepodległości. Jest  to inicjatywa mająca przypominać o grobach żołnierzy Wojska Polskiego.

Uczestnicy wraz z wychowawcami odwiedzili zabytkowy cmentarz w Kolnie, gdzie złożyli hołd poległym w Bitwie pod Lemanem, a następnie zapalili pamiątkowy znicz – Światło Pamięci.

Dodatkowo podarowali podległym żołnierzom modlitwę w ich intencji. Wysłuchali również prelekcji na temat odzyskania przez Polskę niepodległości, a także Bitwy pod Lemanem z 1920 roku.

Inicjatywa była pięknym przykładem kształtowania postawy patriotycznej. Kadra Hufca stara się zachęcać młodzież do poznawania historii naszego regionu, zwraca uwagę na losy Ojczyzny i wkład minionych pokoleń w jej wolność i niepodległość oraz wychowuje ku wartościom związanym z bohaterstwem i wolnością.

 

Autor tekstu: Milena Samul- st. wychowawca HP, Przemysław Śniadach – młodszy wychowawca HP

Autor zdjęć: Tomasz Nagórski- wychowawca HP, Przemysław Śniadach – młodszy wychowawca HP

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron