Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kolno: Światowy Dzień Zwierząt

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt.

Idea została zapoczątkowana na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Od tamtej pory wszystkie zwierzęta co roku obchodzą swój dzień. Obchody tego dnia mają na celu przypomnienie i uświadomienie, iż zwierzęta, podobnie jak ludzie, mają swoje prawa m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania. Przy okazji ten dzień za zadanie zmobilizować do zmiany niewłaściwych zachować wobec naszych mniejszych przyjaciół.

Warto pamiętać, że październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, nie tylko tych domowych. Uczestnicy i wychowawcy Hufca Pracy w Kolnie również włączyli się w obchody tego dnia. Spotkanie rozpoczęło się od debaty na temat istnienia i znaczenia zwierząt w ekosystemie. Okazało się, że młodzież posiada dużą wiedzę na ten temat.

Podczas zajęć skupiono się też na tym, jak istotne w naszym życiu są zwierzęta, co zyskujemy dzięki nim, jak wpływają na psychikę i funkcjonowanie człowieka. Wychowankowie opowiadali o swoich pupilach oraz pokazywali ich fotografie. Na zakończenie stworzyli gazetkę informacyjną na temat zwierząt. Czas podczas przedsięwzięcia, jak zwykle upłynął w miłej atmosferze.

Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że zwierzęta mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Nikt nie zaprzeczy temu, że ich posiadanie sprzyja aktywności fizycznej,  pozytywnie oddziałują także na nasze zdrowie psychiczne, redukują stres, a kiedy czujemy się samotni, zawsze możemy liczyć na ich bliskość. Zwierzęta są dowodem na bezgraniczną miłość, wdzięczność i poświęcenie.

 

Autor tekstu i zdjęć: Milena Samul- st. wychowawca HP

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron