Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Łomża: 7 bieg charytatywny PKO BP „Pomagamy z każdym krokiem”

W sobotę 23 września 2023 odbył się siódmy charytatywny bieg zorganizowany przez bank PKO BP.

Wzięli w nim udział uczestnicy Hufca Pracy w Łomży, uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Łomży oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży. PKO Bieg Charytatywny to wyjątkowa inicjatywa, w której wszyscy zawodnicy mogą czuć się zwycięzcami, a każdy jego uczestnik może pomóc. W tym roku środki finansowe zostaną przekazane na stypendia sportowe dla dzieci i młodzieży.

Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa, która pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbyła się na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach w całej Polsce. W biegu startowały pięcioosobowe sztafety, które przez godzinę pokonywały kolejne okrążenia stadionów. Każdy z członków drużyny musiał pokonać co najmniej jedno okrążenie. Zmiana odbywała się po przekazaniu pałeczki. Pokonane okrążenia uczestników biegu zostaną przeliczone na złotówki a następnie przekazane przez Fundację PKO na cel charytatywny.

Wszyscy zawodnicy Biegu Charytatywnego otrzymali pakiet, w skład którego wchodziła specjalna koszulka z grafiką 7 PKO Biegu Charytatywnego, woda oraz zdrowy batonik.

Celem przedsięwzięcia była promocja aktywnego spędzania czasu wolnego, popularyzacja lekkiej atletyki wśród młodzieży oraz zdrowego stylu życia połączonego z ideą dobroczynności jak również rywalizacja w duchu fair play.

 

Autorka tekstu: Aneta Zielińska – wychowawca Hufca Pracy w Łomży
Autorzy zdjęć: Aneta Zielińska i Rafał Onyszko – wychowawca Hufca Pracy w Łomży

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron