Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kolno: Wizyta studyjna w warsztacie samochodowym

Wizyta studyjna u pracodawcy to wyjątkowa okazja, aby od wewnątrz poznać firmę i pracujące tam osoby oraz przyjrzeć się środowisku w jakim pracują.

Taką wizytę zorganizowało Młodzieżowe Centrum Kariery w Kolnie we współpracy z Hufcem Pracy dla uczestników i absolwentów OHP w zakładzie Diagnostyka i elektromechanika pojazdów-Damian Sokołowski. Efektem wizyty studyjnej jest wymiana doświadczeń, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych, wzrost wiedzy, inspiracja do dalszego rozwoju, wsparcie osób wkraczających na rynek pracy. 

Podczas spotkania właściciel warsztatu opowiedział przyszłym mechanikom o specyfice swojej pracy, wadach i zaletach zawodu, warunkach, czasie pracy, a także kryteriach, jakie muszą spełnić, aby kandydować do pracy. Uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się działaniu maszyn znajdujących się w zakładzie, m.in. automatycznej stacji diagnostyki i napełniania klimatyzacji, piaskarki warsztatowej, prasy hydraulicznej oraz tokarki do metalu. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się tester alternatorów i rozruszników. Młodzi ludzie, pod okiem doświadczonego mechanika-właściciela zakładu, sami mogli zbadać sprawność, ocenić przydatność tych urządzeń.

 

Autor tekstu i zdjęć: Monika Szymańska – pośrednik pracy Młodzieżowego Centrum Kariery w Kolnie, Agnieszka Duda – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

 

Zdjęcia nr 1-5: Pamiątkowe zdjęcia

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron