Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kolno: Zajęcia z niemieckiego dla stażystów

W kolneńskim Hufcu Pracy trwają zajęcia z języka niemieckiego oraz przygotowania pedagogiczno-kulturowego w ramach stażu zawodowego, który odbędzie się w maju w Lipsku.

Kurs językowy realizowany jest w ramach projektu „Inwestycja w przyszłość – zagraniczne staże zawodowe młodych kucharzy, stolarzy i murarzy w Niemczech” w ramach Programu Erasmus+. W tym roku do udziału w stażu została zrekrutowana grupa kolneńskich mechaników pojazdów samochodowych.

Dzięki udziałowi w zajęciach uczestnicy mają możliwość nauczyć się podstaw języka, zaznajomić z terminologią specjalistyczną i poznać nieco kulturę Niemiec. Ważne jest również osłuchanie się z językiem i przełamanie oporów przed mówieniem. Lektorat prowadzony jest przez nauczycielkę języka niemieckiego Urszulę Banach, która ma duże doświadczenie w przygotowywaniu młodzieży do wyjazdów za granice.

Równolegle młodzież ma możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez kadrę Hufca Pracy w Kolnie dotyczących przygotowania pedagogiczno-kulturowego przed wyjazdem do Niemiec. Na spotkaniach omawiane są kwestie dotyczące komunikacji, międzynarodowej mowy ciała czy szeroko pojętej współpracy w grupie – szczególnie międzykulturowej. Bardzo ważne jest, by wszyscy uczestnicy wypracowali w sobie postawę otwartości i pozytywnego nastawienia, co pomoże łatwiej odnaleźć się w międzynarodowym towarzystwie.

 

Autor tekstu: Dorota Nicewicz komendant HP Kolno

Autor zdjęć: Adam Sadłowski uczestnik, Agnieszka Duda – st. wychowawca HP Kolno

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron