Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kolno: zaśpiewały na uroczystym otwarciu Środowiskowego Domu Samopomocy w Kolnie

Uczestnicy Hufca Pracy w Kolnie wzięli udział w oficjalnym otwarciu Środowiskowego Domu Samopomocy w Kolnie.

To miejsce jest dla swoich podopiecznych drugim domem. Uczą się tam samodzielności, pokonują codzienne bariery i starają się robić wszystko, co jest konieczne do samodzielnego funkcjonowania. Młodzież oraz kadra kolneńskiego hufca bardzo ceni sobie współpracę ze ŚDS i na ich prośbę przygotowali występ artystyczny.

Uczestniczki wraz z wychowawcą zaprezentowały się w kilku utworach tj. „Żeby szczęśliwym być”, „Radość najpiękniejszych lat”, „Sobie i wam” oraz „Kochajcie nas” – piosenkę, która zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ powstała z myślą o wojnie na Ukrainie. Tego utworu nie mogło zabraknąć podczas uroczystości, gdyż jednym z podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy jest Bogdan – uchodźca wojenny.

Działania na rzecz ŚDS dostarczają młodzieży wiele pozytywnych wrażeń, ale też uczą cierpliwości, rozwijają kreatywność i dają wiele zadowolenia i satysfakcji.

 

Autorki tekstu i zdjęć: Agnieszka Duda – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie, Monika Szymańska – pośrednik pracy Młodzieżowego Centrum Kariery w Kolnie

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron