Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kolno: Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej!

W Hufcu Pracy w Kolnie odbyło się spotkanie w ramach kampanii „Zostań żołnierzem RP!”, które poprowadził przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży Kapitan Sylwester Liszewski – Szef Wydziału Rekrutacji.

Wizyta odbyła się w ramach doradztwa zawodowego. Spotkanie miało na celu przedstawienie zainteresowanym uczestnikom oferty, jaką kieruje Wojsko Polskie do młodych ludzi stojących na początku swojej drogi zawodowej.

Na spotkaniu omówione zostało w jaki sposób – krok po kroku – można zostać żołnierzem Rzeczypospolitej, jakie należy spełniać warunki, jak wygląda możliwy rozwój kariery zawodowej w wojsku. Kapitan Sylwester Liszewski chętnie odpowiadał również na pytania zadawane mu przez zgromadzonych w Hufcu Pracy w Kolnie uczestników. Kapitan w bardzo przystępny i ciekawy dla zgromadzonych sposób przedstawił swoją drogę kariery w wojsku, ukazując tym samym, jak często praca może stać się pasją. Młodzież była bardzo zainteresowana spotkaniem. Dopytywała się o możliwość pracy w ich wyuczonym zawodzie w szeregach Wojska Polskiego, o codzienne zajęcia wojskowych i specyfikę pracy w wojsku.

Dzięki bezpośredniemu spotkaniu z prawdziwym wojskowym, młodzież uzyskała autentyczne informacje, bardzo dużo się dowiedziała, przełamała swoje opory i błędne wyobrażenia. Uczestnicy nie ukrywali, że możliwość rozwoju kariery w szeregach Wojska Polskiego wzbudziła w nich zainteresowanie.

 

Autor tekstu: Dorota Nicewicz – komendant Hufca Pracy w Łomży

Autor zdjęć: Monika Szymańska – pośrednik pracy Młodzieżowego Centrum Kariery w Łomży

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron