Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Konkurs dla uczestników 9-9 Hufca Pracy w Krośnie pn. „Super - znawca w zawodzie ślusarz”

11 października kadra rozwoju zawodowego z krośnieńskiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży przeprowadziła konkurs zawodoznawczy pn. „Super – znawca w zawodzie ślusarz” dla uczestników III rocznika 9-9 Hufca Pracy w Krośnie kształcących się w Zespole Szkół Naftowo-Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w zawodzie ślusarza.

Udział młodzieży w takim przedsięwzięciu przynosi szereg korzyści. Przede wszystkim pozwala rozwinąć umiejętności, a podczas przygotowań łączy się przyjemne z pożytecznym, czyli pasję z przyswajaniem nowych wiadomości.

Celem konkursu było uświadomienie uczniom mocnych stron, możliwości rozwijania zainteresowań w zakresie wiedzy o zawodach i rynku pracy, jak również zachęcanie uczestników do zdrowej rywalizacji. Jego celem długoterminowym było również pogłębianie wiedzy i rozwijanie umiejętności wśród uczniów na temat konieczności świadomego podejmowania decyzji zawodowych, a także planowania i zarządzania karierą zawodową oraz zwrócenie uwagi na rolę trafnego wyboru zawodu w  dorosłym życiu.

Konkurs polegał na wypełnieniu testu wiedzy. Jego zagadnienia odnosiły się do tematyki związanej z zawodem ślusarza. Laureatami konkursu zostanie trzech finalistów, którzy zdobędą największą liczbę punktów. Rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród nastąpi 8 listopada.

 

Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta przez uczestników konkursu, ułatwi im przygotowanie się do przyszłego egzaminu zawodowego, a także ukształtuje pozytywną postawę wobec edukacji i pracy.

 

Autor tekstu: Edyta Wilusz - pośrednik pracy CEiPM OHP - MBP w Krośnie

Autor fot.1 Marcin Ślązak - St. Wychowawca 9-9 HP - DK w Krośnie

Autor fot.2 Marta Kandefer- Fydrych doradca zawodowy CEiPM OHP - MCiZ w Krośnie

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron