Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Konkurs fotograficzny „Kościoły Słupska i okolic”

Poznawanie historii regionu, w którym mieszkamy jest ważnym czynnikiem budowania tożsamości kulturowej.

Pomorze i miasto Słupsk posiada wiele atrakcyjnych zabytków, a szczególnie interesujące pod względem architektonicznym są zabytkowe kościoły w Objeździe czy Smołdzinie, które powstały w XVI wieku.

W celu zachęcenia młodzieży do poznawania historii regionu i ciekawych zabytków 11-23 Hufiec Pracy w Słupsku zorganizował wśród uczestników konkurs fotograficzny „Kościoły Słupska i okolic”. Był on doskonalą okazją do wyjścia w teren z aparatem w ręku i uwiecznienia na zdjęciach ciekawych budynków.

Często zabytkowe kościoły znajdują się w małych miejscowościach na pomorskich wsiach. Mijamy je codziennie i nie zdajemy sobie sprawy jakie skrywają tajemnice, jak cenne są w nich obrazy i ołtarze.

Młodzież zachęcona otrzymaniem nagrody, chętnie rywalizowała w konkursie na najciekawsze zdjęcie. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat historii regionu i poznawanie zabytków w najbliższej okolicy. Niektórzy narzekali, że trudno fotografować tak duże budowle, mimo to wpłynęło wiele ciekawych zdjęć. Uczestnicy otrzymali nagrody w postaci kart podarunkowych ufundowanych przez Pomorską Wojewódzką Komendę OHP.

Po powrocie uczniów do szkoły zostanie zorganizowana klasowa wycieczka, aby zwiedzić najciekawsze zabytki Słupska i okolic.

Autor tekstu: Jolanta Piszko

Autor zdjęć: Uczestnicy 11-23 Hufca Pracy

 

Zdjęcie nr 1: Urokliwy kościółek w Objeździe

 

Zdjęcie nr 2: Zabytkowy kościół w Gardnie Wielkiej z XVI w.

 

Zdjęcie nr 3: Kościół Serca Jezusowego w Słupsku

 

Zdjęcie nr 4: Kościół w Główczycach


Widok zawartości stron Widok zawartości stron