Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Konkurs na świąteczną ozdobę i kartkę w 11-23 HP w Słupsku

W dniu 8 grudnia 2020 r. w 11-23 HP w Słupsku rozstrzygnął się hufcowy konkurs na najładniejszą ozdobę i kartkę bożonarodzeniową.

W konkursie wzięli udział uczestnicy Branżowej Szkoły I Stopnia „Tokarnia”, Zespołu Szkół „Elektryk” oraz Branżowej Szkoły I Stopnia Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku.

Uczestnicy zachęceni przez swoich wychowawców, tym razem swoje prace wykonali w zaciszu domowym. Zajęcie to było przyjemną odskocznią od codziennych obowiązków i nauki zdalnej.

Do stworzenia ozdoby lub kartki można było korzystać tylko z naturalnych materiałów. Do swoich ozdób uczestnicy wykorzystali: ziele angielskie, pieprz, orzechy laskowe, drewno, szkło, szyszki, siano, sól morską, sznurek jutowy, a nawet fistaszki.

Młodzież ograniczała tylko i wyłącznie ich własna wyobraźnia.

Wszystkie dostarczone do hufca prace do 7 grudnia oceniło jury składające się z wychowawców jednostki.

Oprócz oryginalności kadra oceniła wkład pracy oraz staranność wykonania. Ostatecznie wyłoniono 6 prac, które zakwalifikowały się do następnego etapu, jakim będzie wojewódzki konkurs „Boże Narodzenie” organizowany przez 11-7 HP w Gdańsku.

Celem konkursu było zainteresowanie uczestników tradycjami i symboliką związaną ze Świętami Bożego Narodzenia oraz rozwijanie kreatywności i aktywności twórczej młodzieży.

 

Autor tekstu i zdjęć: Anna Pasek-Maliszewska – wychowawca w 11-23 Hufcu Pracy w Słupsku

 

Zdjęcie nr. 1: Wyróżnione prace

 

Zdjęcie nr. 2: Kartki świąteczne

 

Zdjęcie nr. 3: Świeczniki bożonarodzeniowe

 

Zdjęcie nr. 4: Choinki na plastrze drewna

 

Zdjęcie nr. 5: Świąteczny stroik

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron