Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Konkurs „Sprawny w zawodzie” na Warmii i Mazurach

Za nami wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu „Sprawny w zawodzie 2023” w kategoriach: mechanik pojazdów samochodowych, kucharz, fryzjer oraz BHP z elementami prawa pracy.

Ideą konkursu „Sprawny w zawodzie” jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności młodzieży OHP zdobytej podczas praktycznej nauki zawodu. To również świetny sprawdzian przed egzaminem zawodowym i sprawdzenie się w działaniu pod presją czasu.

Eliminacje w kategorii mechanik pojazdów samochodowych odbyły się 13 kwietnia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Pasłęku. Uczestnicy zmagali się ze zmianą opon w samochodzie osobowym z wyważeniem koła. Zwycięzcą wojewódzkiego etapu został uczestnik Hufca Pracy w Elblągu Paweł Sarnowski.

14 kwietnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie odbył się konkurs w zawodzie kucharz. Pierwsze miejsce otrzymała Joanna Właszyn z Hufca Pracy z Braniewa, która w ocenie jury przygotowała najlepszą potrawę.

Następnie 17 kwietnia w Salonie fryzjerskim „STYLISTA” w Elblągu została przeprowadzona kategoria konkursowa w zawodzie fryzjer. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności praktyczne w nowoczesnym salonie pod okiem specjalistów w dziedzinie fryzjerstwa. Najwięcej punktów zdobyła Aleksandra Czachorowska z Hufca Pracy z Elbląga, która urzekła jurorów wykonaną przez siebie fryzurą.

Ostatnie eliminacje wojewódzkie w kategorii BHP i elementów prawa pracy odbyły się 25 kwietnia w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Olsztynie. Szeroką wiedzą teoretyczną wykazała się Oliwia Śledzik – uczestniczka Hufca Pracy w Braniewie. Laureaci trzech pierwszych miejsc zostali obdarowani nagrodami ufundowanymi przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie. Wszyscy uczestnicy biorący udział w każdej kategorii konkursowej „Sprawny w zawodzie 2023” otrzymali upominki.

Laureaci będą reprezentować województwo warmińsko - mazurskie podczas centralnego etapu konkursu „Sprawny w zawodzie 2023” w dniach 16-19.05.2023 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania w Gołdapi.

Wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy.

 

Autor artykułu i zdjęć: Dominika Perzyńska - referent ds. programów edukacyjnych i kształcenia

Fot. 1-6_Fotorelacja z finałów wojewódzkich


Widok zawartości stron Widok zawartości stron