Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Konkurs Wojewódzki „Witold Pilecki. Bohater Niezwyciężony”

18 maja 2021 r. odbyło się rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu: „Witold Pilecki. Bohater Niezwyciężony” organizowanego przez 11-16 Hufiec Pracy w Kwidzynie.

Komisja konkursowa składająca się z kadry wychowawczej kwidzyńskiego Hufca Pracy oraz gościa specjalnego Pana Łukasza Kamińskiego – przedstawiciela biblioteki publicznej gminy Kwidzyn, wyłoniła troje laureatów, których nadesłane prace spełniały wymagane kryteria oraz zaintrygowały komisję oryginalną, zgodną z tematem inwencją twórczą.

Udział w etapie Wojewódzkim Konkursu wzięło 9 z 11 jednostek OHP. W związku z faktem, iż wszystkie nadesłane prace wykazywały kreatywne podejście do tematu, komisja konkursowa  przyznała trzy wyróżnienia.

 

Zwycięzcy:

I miejsce Gracjan Godlewski OSiW Człuchów,

II miejsce Katarina Górka 11-16 HP Kwidzyn,

III miejsce Magdalena Wiśniewska 11-18 HP Nowy Dwór Gdański.

 

Wyróżnienia:

Wiktoria Janowska 11-7 HP Gdańsk,

Karol Zakrzewski OSiW Tczew,

Oliwia Czapiewska 11-19 HP Słupsk.

 

Zarówno dla laureatów oraz wyróżnionych uczestników przewidziano nagrody w postaci bonów podarunków. Nagrodzone prace konkursowe zmierzą się w niedalekim czasie na szczeblu ogólnopolskim. Wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie oraz kadrze wychowawczej jednostek terenowych i ośrodków szkolenia i wychowania serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz zmotywowanie młodzieży do wzięcia udziału w konkursie.

 

Celem konkursu był rozwój wrażliwości oraz wychowanie na rzecz czynnego angażowania się młodzieży w różne formy pomocy, a przede wszystkim upamiętnienie 120. rocznicy urodzin polskiego bohatera, który poświęcił życie dla swojej Ojczyzny.

 

Autor tekstu: Anna Gregorczyk – wychowawca w 11-16 HP w Kwidzynie

Autor zdjęć: Izabela Gąsiorowska – wychowawca w 11-16 HP w Kwidzynie


Widok zawartości stron Widok zawartości stron