Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Krewniacy z Hufca Pracy w Wałbrzychu

Młodzież z wałbrzyskiego Hufca nieustannie uczestniczy w inicjatywach podejmowanych na rzecz środowiska lokalnego oraz osób potrzebujących.

Po akcjach takich jak zbiórki nakrętek czy artykułów dla uchodźców z Ukrainy przyszedł czas na kolejne działania w ramach „Aktywność – dobry wybór”. Tym razem uczestnicy Hufca, którzy ukończyli 18 lat mieli możliwość oddać krew. Planowana akcja została nagłośniona za pomocą mediów społecznościowych, a na odzew ze strony uczestników nie trzeba było długo czekać. Entuzjastycznie podeszli oni do możliwości oddania krwi, która pełni bardzo ważną rolę w organizmie człowieka i nie da się jej niczym zastąpić. Od wielu lat prowadzona jest kampania informacyjna na temat znaczenia krwi i choć ilość oddawanej krwi przez Polaków systematycznie rośnie to nadal jest ona składnikiem deficytowym. Krew jest najcenniejszym darem, jaki może podarować człowiek. Nie można jej kupić ani wyprodukować, a świadomość, że możemy uratować komuś życie jest wartością nadrzędną.

Obecność uczestników OHP w Stacji Krwiodawstwa w Wałbrzychu spotkało się z zainteresowaniem personelu, który z radością przyjął naszych krwiodawców. To pokazuje, że oprócz ewidentnych korzyści płynących z oddawania krwi jest to również sposób na promowanie instytucji OHP.

Po oddaniu krwi nasi uczestnicy otrzymali kilka sztuk tabliczek czekolady oraz torby z logiem stacji. Ponadto zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie. Biorąc pod uwagę zainteresowanie akcją oraz frekwencję, zakładamy że tego typu inicjatywy będą podejmowane częściej, a nawet wpiszą się na stałe w działalności naszego Hufca. Składamy serdeczne podziękowania naszym uczestnikom za przyłączenie do akcji. Brawo!

 

Autor tekstu: Tomasz Napiórkowski wychowawca HP 1-30

Autor zdjęć: Krystyna Zdral i Tomasz Napiórkowski wychowawcy HP 1-30

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron